Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Úplnky v roku 2021: Čo by sme mali a naopak nemali v tejto fáze Mesiaca robiť?

Post date:

Author:

Category:

Odborne povedané je spln jednou z fáz Mesiaca, kedy Slnko osvetľuje celú pologuľu priklonenú k Zemi. Ale tiež odjakživa vzbudzoval a priťahoval pozornosť ľudí, ktorí ho dodnes považujú za najmagickejšiu fázu Mesiaca. Umelci ním boli inšpirovaní k vytvoreniu nespočetných diel ospevujúcich striebornú lunu. Čo sa o splne traduje dodnes a kedy nás čaká v roku 2021?

Doba splnu je považovaná za veľmi špecifickú. Obzvlášť citliví ľudia ju môžu vnímať veľmi silno. Často sa potom sťažujú, že ich trápi nespavosť, alebo dokonca nočné mory či námesačnosť. Energia splnu môže všeobecne vyvolávať veľmi živé, dramatické sny, ktoré sú odrazom našich emócií a podvedomia, ktoré v bdelom stave potláčame.

Tajomný spln môže kaziť náš spánok. Tajomný spln môže kaziť náš spánok. Zdroj: Shutterstock
Je tiež dobré šetriť v tom čase organizmus, čo sa týka stravy. V dorastajúcej fáze Mesiaca má telo tendenciu spomaliť metabolizmus a ukladať energiu. V dobe splnu potom všetku uloženú energiu premieňa na tuk. Je preto dobré v tejto dobe jesť ľahko a zdravo, piť bylinné čaje a organizmus nezaťažovať ťažkými, tučnými jedlami.

V čase splnu a tesne pred ním sa všeobecne neodporúča podstupovať lekárske zákroky, pretože v tejto dobe má zdravotný stav tendenciu sa horšiť. Zhoršuje sa priebeh chorôb, nelepšia sa zápaly, rany viac krvácajú a nehoja sa a bolesti sú intenzívnejšie.

Čo ale spln naopak podporuje, je plodnosť. Pokiaľ chcete otehotnieť a vaša ovulácia spadá na dobu splnu, mal by to byť veľmi nádejný termín pre počatie. Pokiaľ otehotnieť nechcete, je namieste sa pred počatím chrániť.

Splnok tiež v ľuďoch vyvoláva väčšie emócie, a to aj romantické. Je to vhodná chvíľa na vyznanie lásky a odpustenia, ale rovnako sa oplatí investovať v tom čase do kultúrneho zážitku. Budeme vnímavejšie a divadelné predstavenia, dobrá kniha alebo film či výstava v nás v tomto období zanechajú oveľa silnejší dojem ako obvykle.

Čo sa týka vzťahu k prírode, tak obdobie splnu je tradične považované za dobu, kedy je vhodné zbierať liečivé byliny, zvlášť korienky, pretože majú najväčšiu silu a sú údajne obdarené aj určitou magickou mocou, tiež sa predtým používali na magické rituály. Obzvlášť papradie, alchemilku alebo žihľave sa pripisovala vplyvom splnu kúzelná moc. A spln je aj ten správny čas na spracovanie úlovkov do krémov a mastí. Ale sušenie nadzemných častí bylín sa o splne neodporúča, nechajte to preto radšej na neskôr. A vzhľadom na to, že nadzemné časti rastlín sú v tejto dobe veľmi citlivé, neodporúča sa ani strihať živé ploty, prerezávať stromy a kríky alebo zaštipovať rastliny, a to ani tie izbové.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora