Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Legendy a ich pravdivosť

Post date:

Author:

Category:

Príbehy, ktoré sa rozprávajú o dávnych veciach alebo nemajú priame podloženie v historických knihách, sa obvykle označujú ako legendy. Často v nich vystupujú hrdinovia alebo nadprirodzené bytosti a nesú so sebou určité posolstvo, nie náhodou boli legendy často radené do žánru exempla. 

Hoci sa jedná o príbeh, ktoré pracujú s určitým zveličením, býva legenda vždy aspoň čiastočne založená na nejakých skutočných základoch. 

Funkcií mali tieto príbehy hneď niekoľko, popri upevňovaní kultúrnych princípov určitej spoločenskej skupiny (národa, kmeňa a pod.) boli legendy obdobne ako náboženské príbehy zamerané na vyzdvihovanie žiaduceho morálneho správania alebo popis správania nežiaduceho, uchovávanie dôležitých historických faktov aj v ústnej podobe, a samozrejme tiež na pobavenie.

Zaujímajú Vás aj veci medzi nebom a zemou? Potom Vás pozývame na náš blog, kde o týchto veciach píšeme zaujímavé články. Ale aj o iných.

Napríklad móde, šperkoch, drahých kameňoch, prírode, slávnych ľuďoch, zvieratách či o tom čo pre nás majú pripravené hviezdy a mnoho ďalších.

Mrknite sa na naše články, kde sa napríklad dočítate o tajomstve horoskopu či aký je rozdiel medzi tým čo poznáme a tým čínskym, ktorý je iný ako náš štandardný. Alebo Vás nalákame citátmi o láske či živote?

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora